Yiyeceklerle stresi yenmenin yolları

Yiyeceklerle stresi yenmenin yolları
19 Mayıs 2014 tarihinde Trendkız ekledi.


Son yıllarda hayatımızın her anında karşılaştığımız sorunları kendimize dert etmemizden, yoğunluğumuzun arasında aklımıza taktığımızda daha fazla stres yaşamaktayız. Stres hayatımızın her anında ve her yerde bizi bulabilmektedir. Stresi yenmek için birçok yöntem denense de en iyi yöntem yediğimiz besinler ile stresi yenmeye çalışmaktadır. 3 öğün yediğimiz yiyecekler ile stresi yenmenin yollarını bulmamız gerekmektedir. Günlük hayatımız ve çalışma hayatında yaşanan sorunlar nedeni ile birçok kişi çok stresli dönemler geçirmektedir. Stresli anlarda kişiler kendilerini daha bitkin ve sinirli hissedebilmektedirler. Böyle stresli anlarınızda yalnız kalmak ve sinirinizi dağıtacak farklı konular düşünmeniz en iyi çözüm olurken, yiyeceklerle de stresi yenmenin yolları bulunmaktadır. Gelin hep birlikte yiyeceklerle stresi yenmenin yollarına göz atalım:

  • Acı biberli, salça sosu ve kızarmış ekmek yiyerek, stresinizin azalmasını sağlayabilirsiniz. Yediğiniz yiyeceklerle stresi yenmeye, stresli anınızdan aklınızın biraz da olsa dağılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tahıl gevreği ve az yağlı süt ile çalışma hayatınızda yaşadığınız stresli anlara kısa bir ara vererek stresinizin yediğiniz besinler ile geçmesini sağlayabilirsiniz.
  • Tam tahıllı ton balıklı aperatif küçük sandviçler hazırlayarak, günlük hayatınızda her an yanınızda taşıyabileceğiniz, atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Yaşadığınız stresli anlarda bir adet yediğiniz yiyeceklerle stresi yenmenin yollarını kendinize uygun bir biçimde yaratabilirsiniz.
  • Yoğurt ve yaban mersinini karıştırarak tükettiğinizde stresli anlarınızdan daha sakin bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git